UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Виняткова подія": в італійській печері знайшли незвичайний бронзовий кинжал

Його вік оцінюється у 4000 років.

Археологи знайшли в Італії кинджал бронзової доби

Археологи знайшли в Італії кинджал бронзової доби

Археологи виявили рідкісний кинжал, який датується бронзовою добою, у печері Тім Яма, розташованій в регіональному окрузі Трієст в італійському регіоні Фріулі-Венеція-Джулія. Його довжина становить 10 сантиметрів, а форма леза нагадує листок, повідомляє Sci News.

Відкриття зробив Федеріко Бернардіні, керівник розкопок та археолог з Університету Ка'Фоскарі у Венеції, а також його колеги з Італії та Словенії.

Читайте також: Археологи знайшли у Британії рідкісний дерев'яний предмет, виготовлений 3500 років тому

«Такі знахідки не мають точних паралелей в Італії, але кинджал з Тіна Яма можна порівняти зі схожими знахідками зі знаменитого пальового житла Дежмана недалеко від Любляни у Словенії», — сказав учений.

«Виявлення мідного кинджала - виняткова подія, яка порушує питання про використання печери», - додала Елена Легісса, археолог з Інституту археології Науково-дослідного центру Словенської академії наук.

Davide Bonaduce

Археологи також виявили біля входу в печеру конструкцію з плит та кам'яних блоків, що датується 2000–1500 роками до нашої ери. Для чого ця конструкція використовувалася, поки незрозуміло. Але вчені зазначають, що поряд були виявлені фрагменти людських черепів, що вказує на те, що вона могла мати похоронну функцію. Можливо, що вона була побудована для захисту внутрішньої частини печери від вітрів.

«Керамічні матеріали, знайдені на місці, та наявність вогнища дозволяють припустити, що до створення цієї конструкції печеру часто відвідували групи, чия матеріальна культура мала тісний контакт із далматинським регіоном у другій половині 3-го тисячоліття до н. е. (культура Цетіна)», - заявили вчені.

Дослідники також виявили крем'яні наконечники стріл, довгі леза, виготовлені з того ж матеріалу за допомогою методів пресування, поліровані кам'яні сокири, обсидіан, кам'яні та керамічні предмети, а також прикраси з мушель.

«Ці дані свідчать про те, що печеру відвідували протягом тисяч років, і вона є перспективним місцем для майбутніх розкопок», - вважають вчені.

Нагадаємо, вчені виявили загублене гігантське місто майя через сторіччя після того, як воно було поховано під джунглями Мексики. Археологи виявили піраміди, спортивні поля та амфітеатри, які розташовуються у штаті Кампече.