UA / RU
Підтримати ZN.ua

Винайдено "пластир" для вимірювання току крові

"Пластир" вимірює швидкість кров'яного току в судинах на глибині до двох міліметрів.

Міжнародна група вчених під керівництвом професора Чада Уебба з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн розробила метод неінвазивного вимірювання швидкості току крові за допомогою гнучкого носимого пристрою.

Пристрій представляє собою кілька тонких нагрівальних елементів і набір мініатюрних датчиків температури. Від нагрівальних елементів кров через шкіру отримує тепло, а датчики температури дозволяють зареєструвати зміщення таких нагрітих "точок" у судині.

Товщина пластиру становить близько 40 мікрометрів. При цьому точність вимірювань з його допомогою порівнянна з сучасними оптичними системами вимірювання швидкості кров'яного току.

Читайте також: Вчені створили антимікробний пластик з картопляних очисток

Біла точка - місце нагріву шкіри на подушечці пальця
N+1

Автори розробки відзначають, що для серійного виробництва пристрій необхідно доопрацювати. Разом з тим, він допоможе при моніторингу стану здоров'я пацієнтів без необхідності регулярних візитів в медичний заклад, де встановлений стаціонарний апарат вимірювання швидкості току крові.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили пристрій, який перетворює дихання людини на слова. В основі пристрою лежить система, яка вловлює зміни в диханні. Ці зміни конвертуються у слова за допомогою спеціальної системи розпізнавання, після чого вони будуть відтворені за допомогою голосового синтезатора.