UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вік Всесвіту може бути іншим: вчені знайшли черговий доказ

На даний момент "офіційним віком" Всесвіту вважається 13.8 млрд років.

Один із методів, яким вчені досліджують вік Всесвіту – спостереження за швидкістю руху галактик та їх скупчень. Результати нового дослідження руху галактик-супутників припускають, що вік Всесвіту може бути меншим, ніж передбачається зараз відповідно до моделі LCDM, повідомляє Китайська академія наук.

Використовуючи загальнодоступні дані Слоанівського цифрового огляду неба (SDSS), дослідницька група під керівництвом професора Го Ці з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) проаналізувала кінематику пар супутників навколо масивних груп галактик.

Рух цих пар супутників, розташованих на протилежному боці масивних груп галактик, учені досліджували, використовуючи їхні швидкісні зміщення від центральної галактики вздовж променя зору. Вчені виявили, що кількість пар, що демонструють корельовані зміщення швидкості, помітно перевищує кількість пар з антикорельованим зсувом швидкості.

Читайте також: Прискорене танення антарктичного льоду вдарить по економіці Австралії, але вона не готова до цього – вчений

«Надлишок корельованих пар супутників передбачає наявність недавно створених або галактик-супутників, що зливаються», – каже професор Го Ці, автор статті.

За словами вчених, оскільки вік масивних груп галактик може бути тісно пов'язаний з віком Всесвіту, ці результати припускають молодший Всесвіт порівняно з результатом, отриманим на основі космічного мікрохвильового фону Колаборацією Планка.

Результати кидають виклик існуючій космологічній моделі та можуть дати цінну інформацію про проблему напруги Хаббла, зазначають у Китайській академії наук.

«Офіційний вік» Всесвіту піддано сумніву не вперше. Наприклад, у 2019 році вчені з Інституту Макса Планка заявили, що Всесвіт може бути на два мільярди років молодшим, ніж вважалося до цього.