UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виявлено зв'язок між шкідливими викидами і вірусами

Частинки, які є причиною забруднення повітря, можуть переносити віруси.

Міжнародна група вчених провела дослідження, яке дозволило виявити зв'язок між забрудненням повітря і вірусами. За їхніми словами, частинки, які відповідають за забруднення повітря, можуть переносити бактерії і віруси, збільшуючи їхнє поширення. Це справедливо і для нового коронавірусу, повідомляє «Популярная механика».

У ході дослідження вчені вивчили ситуацію в Італії під час пандемії і з'ясували, що існує «значний зв'язок» між тривалим впливом забруднювачів повітря і тяжкістю наслідків COVID-19. Ці результати можуть пояснити те, чому коронавірус торкнувся одних регіонів сильніше, ніж інших.

Вчені вважають, що забруднення повітря, викликане мелкодисперсними частинками, може бути визначальним фактор навколишнього середовища для поширення вірусів. І цей фактор мав більший вплив, ніж інші, на рівень смертності та поширення інфекції COVID-19 в Італії. За допомогою алгоритму штучного інтелекту, вчені виявили, що викиди промислових підприємств, сільського господарства і дорожнього руху можуть бути причиною понад 70% смертей від COVID-19 по всій країні.

При цьому в 2019 році Паданская рівнина (Північ Італії) - найбільш економічно розвинений регіон країни, класифікувалася Європейським агентством з навколишнього середовища, як регіон, найбільш схильний до концентрації атмосферних забруднювачів в Європі. І саме північ Італії найбільше постраждала від пандемії.

Дослідники також змоделювали ситуацію з поширенням вірусів, схожих на SARS-CoV-2, при збільшенні забруднення повітря. При збільшенні забруднення повітря на 5-10% смертність може збільшитися на 4-14%.

Варто зазначити, що кількість летальних випадків в деяких регіонах не можна пояснити тільки забрудненням повітря. Ймовірно, в них грають роль і інші причини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У ВООЗ не виключили можливість передачі коронавируса по повітрю

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.