UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відмінності між чоловічим і жіночим мозком «крихітні і непослідовні» – вчені

Жіночий мозок на 11% менший за чоловічий.

Вчені з Університету медицини і науки імені Розалінд Франклін заявили про те, що основна відмінність між чоловічим і жіночим мозком полягає в його розмірі, жіночий на 11% менший. Але ця різниця не має значення і її  можна порівняти в цілому з фізіологічними розмірами чоловіків і жінок, повідомляє «Популярная механика».

У ході дослідження вчені проаналізували наукові роботи за останні 30 років, які були присвячені структурним відмінностям мозку чоловіків і жінок. У результаті їм вдалося розглянути 13 показників передбачуваних статевих відмінностей.

В результаті виявилося, що їх не було навіть при аналізі досліджень, учасниками яких були тисячі людей. Не спостерігалося їх і при аналізі мозку різних рас.

«Мозок чоловіків і жінок трохи різниться, але головний висновок полягає в тому, що ці відмінності пов'язані з розміром мозку, а не зі статтю. Статеві відмінності в мозку є крихітними і непослідовними, за умови, що враховуються фізичні характеристики на кшталт розміру голови», - заявили вчені.

Вчені також провели дослідження за допомогою фМРТ. Їх часто проводять при спостереженні відмінностей між чоловіками і жінками при виконанні мовних, просторових і емоційних завдань. Але навіть в таких роботах дослідникам не вдалося знайти відмінностей між статями.

Всі певні ділянки мозку, які розрізнялися у чоловіків і жінок, не повторювалися в різних дослідженнях. Вчені відзначають, що дослідження, присвячені гендерним відмінностям, вкрай ненадійні, оскільки їх автори зацікавлені в першу чергу в тому, щоб такі відмінності знайти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи знайшли сліди мозку тварини віком 310 мільйонів років

Раніше вчені з США та Японії з'ясували, що показники «цитоскелетного білка» CRMP2 можна використовувати для діагностики шизофренії за аналізом крові. Це дозволить лікарям відрізнити шизофренію від інших схожих захворюваннях і почати лікування на ранніх стадіях.