UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відбитки пальців навчилися виявляти за допомогою протеїну медуз

Інноваційна речовина на основі протеїну медуз може допомогти у розслідуванні злочинів.

Вчені з Університету Бата (Велика Британія) розробили для виявлення відбитків пальців спрей, в основі якого – зелений флуоресцентний білок (GFP), знайдений у медуз, пише ВВС.

"Ця система безпечніша, стійкіша і працює швидше, ніж існуючі технології. Її можна використовувати навіть для відбитків пальців тижневої давнини", – коментує хімік Тоні Джеймс.

У традиційних методах криміналістики використовуються або токсичні порошки, які можуть пошкодити ДНК, або нафтохімічні розчинники, шкідливі для навколишнього середовища.

Читайте також: Чим більше вчишся, тим вищі шанси прожити довше – результати дослідження

Новий спрей може розчинятися у воді, має низьку токсичність і дозволяє швидко візуалізувати відбитки пальців на місці злочину. Два різні барвники, названі LFP-Yellow та LFP-Red, вибірково зв'язуються з негативно зарядженими молекулами, що містяться у відбитках пальців, фіксуючи молекули барвника на місці та випускаючи флуоресцентне сяйво, яке можна побачити у синьому світлі.

Вчені вже ведуть переговори з представниками бізнесу, щоб якомога швидше вивести спрей на ринок.

Раніше повідомлялося, що ШІ навчився знаходити подібності у відбитках різних пальців людини. До цього вважалося, що відбиток кожного пальця є унікальним, навіть на руці однієї людини.