Великобританія стала першою країною, що легалізувала створення ембріонів з використанням ДНК трьох осіб. Даний метод дозволяє запобігти передачі важких генетичних порушень від матері до дитини.
Метод полягає в заміні мітохондрій з яйцеклітини матері, яка перебуває в групі ризику, на частину ДНК жінки-донора в ході процедури ЕКЗ (екстракорпорального запліднення).
При зачатті таким чином дитина буде мати понад 22 тисячі генів батьків і лише 37 генів жінки-донора. Гени донора не вплинуть на зовнішність та особистісні характеристики дитини, але допоможуть позбутися серйозних захворювань, пов'язаних зі сліпотою, порушенням функцій мозку і серцевими захворюваннями.
Противники цього нововведення, в більшості своїй з релігійних груп, вважають, що легалізація подібних модифікацій ембріона може стати першим етапом на шляху створення "дизайнерських дітей" та евгеніки.
31 січня Барак Обама розповів про плани учених створити ліки нового типу за попереднім аналізом ДНК людини. Ліки планується створювати індивідуально для кожного хворого.