Астрофізик Кевін Шлауфман визначив гранично можливу масу планети і запропонував вважати всі об'єкти важче коричневими карликами. Крім того, крім маси в розрахунок слід приймати також склад зірки, навколо якої обертається небесне тіло. Про своїх розрахунках дослідник повідомив в The Astrophysical Journal.
Міжнародний астрономічний союз визначає планету як небесне тіло, яке обертається навколо Сонця, досить масивне, щоб стати округлим під дією власної гравітації, але недостатньо масивне для початку термоядерної реакції, і зумів очистити свою орбіту від інших небесних тіл. Екзопланети не обертаються навколо Сонця, але іншим вимогам цього визначення повинні відповідати. Проте визначити, чи відповідає тіло, яке обертається навколо зірки, вимозі про відсутність термоядерної реакції, дуже складно.
Існує робоче визначення екзопланети, дане у 2003 році Робочою групою з позасонячних планет Міжнародного астрономічного союзу. Згідно з ним, коричневий карлик – це об'єкт менший за зірку, але досить великий для підтримки термоядерної реакції на ядрах дейтерію. Тепер же Шлауфман запропонував власне визначення.
На думку дослідника, відрізнити планету від коричневого карлика можна за типом зірки, навколо якої обертається тіло. Вивчивши характеристики 143 планетних систем з газовими гігантами і коричневими карликами, Шлауфман прийшов до висновку, що газові гіганти масою до чотирьох мас Юпітера завжди обертаються навколо высокометалічних зірок, а коричневі карлики масою більше 10МЈ – навколо низкометалічних. Цей факт Шлауфман пояснює тим, що в аккреційних дисках планет, що містять багато елементів важче гелію (в астрофізиці всі такі елементи називаються "металами"), легше формуються планети, а аккреційні диски, що складаються в основному з водню і гелію, легше колапсують в коричневих карликів.
Маса, рівна десяти масам Юпітера, виявилася максимально можливою для планети, нехай і найбільш гігантської. Більш масивні об'єкти виявлялися виключно біля низкометалічних зірок, а отже, з більшою ймовірністю виявлялися коричневими карликами. У відсутність більш надійних даних Шлауфман пропонує вважати об'єкти масою менше 10МЈ, що обертаються навколо высокометалічних зірок, величезними планетами, а ті, що мають масу більше 10МЈ і обертаються навколо зірок низкометалічних, – коричневими карликами. Це дозволить навести порядок, принаймні, в частині спірних випадків, вважає вчений.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.