Французький молекулярний біолог Бертран Джордан заявив про те, що довгостроковий вплив бомбардування Хіросіми та Нагасакі на здоров'я людей є перебільшеними. У своїй статті вчений прагне підкреслити невідповідність між суспільним сприйняттям бомбардування і даними досліджень, в яких взяли участь понад 200 тисяч постраждалих та їхніх дітей, повідомляє EurekAlert!
Джордан систематизував дані досліджень, які були проведені протягом 60 років. Виявилося, що, незважаючи на те, що опромінення підвищило ризик розвитку раку у постраждалих, тривалість їхнього життя зменшилася всього на кілька місяців у порівнянні з тими, хто не піддавався опроміненню. У дітей постраждалих не було виявлено жодних істотних порушень у розвитку або генетичних захворювань.
Вчений також стверджує, що захворюваність раком у людей, що пережили бомбардування, була лише трохи вищою, ніж у тих, кого радіація не торкнулася. Так, у 1958-1998 роках ця різниця склала 10%. До ракових захворювань були більшою мірою схильні жінки.
Хіросіма була атакована американськими бомбардувальниками 6 серпня 1945 року, через кілька місяців після капітуляції гітлерівської Німеччини та її союзників. Японія відмовилася вийти з війни, однак після скидання ядерної бомби на Хіросіму і Нагасакі (9 серпня), 15 серпня в Японії визнали капітуляцію. В результаті ядерної атаки на Хіросіму загинуло, за різними даними, від 140 до 200 тисяч осіб.