UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчений назвав міфом поділ мозку на "логічну" і "емоційну" півкулі

Зв'язки між ділянками мозку розподілені приблизно однаково.

Американський вчений Джеффрі Андерсон заявив про те, що жорстке протистояння між лівою і правою півкулями мозку людини є міфом. Про це повідомляє The Independent.

На даний момент широко поширена думка про те, що ліва півкуля відповідає за логіку, а права – за емоції і творчість. Крім того, вважається, що люди діляться на характерні типи в залежності від переважання тієї чи іншої півкулі.

Андерсон провів дослідження, в рамках якого порівняв, як працюють обидві півкулі мозку у більш, ніж тисячі осіб. З'ясувалося, що зв'язки між ділянками були розподілені приблизно однаковим чином: іншими словами, жоден із обстежених не володів більш сильними зв'язками в одній з півкуль.

Читайте також: Низька фізична активність може призвести до зменшення об'єму мозку

Як заявив учений, "звичайно, деякі люди діють більш логічно і методично, а інші - більш інтуїтивно, імпровізуючи. Однак це явище не має нічого спільного з функціями правої і лівої півкулі".

На думку Андерсона, міф виник завдяки дослідженню Роджера Сперрі, який у 1981 році отримав Нобелівську премію за роботу про функції обох півкуль. Разом з тим, назви "логічнае" і "емоційна" належать виключно популярній психології.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.