UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вченим вдалося знайти найглибоководнішу рибу на Землі

Вона мешкає на глибині 8336 метрів.

Вченим вдалося зняти на відео рибу, яка мешкає на неймовірній глибині. Вона стала найбільш глибоководною рибою, відомою на даний момент, повідомляє ВВС.

Істота відноситься до типу риби-равлика з роду Pseudoliparis, її помітили на глибині 8336 метрів. Відео записав автономний глибоководний модуль, який запустили до жолоба Ідзу-Огасавара на південь від Японії.

Читайте також: Вчені знайшли останки гігантської риби, яка полювала на предків людей

До цього максимальна глибина, де спостерігали рибу, становила 8178 метрів. Тоді істоту помітили у Маріанській западині. Нові спостереження побили рекорд глибини 158 метрів.

"Якщо цей рекорд і буде побитий, то тільки з невеликим кроком, потенційно всього на кілька метрів", - сказав ВВС News професор Алан Джеймісон. 10 років тому вчений із Університету Західної Австралії зробив прогноз, що рибу, швидше за все, буде знайдено на глибині від 8200 до 8400 метрів. Десятиліття досліджень у всьому світі підтвердило це.

Варто зазначити, що вчені не виловили рибу, що спостерігається, щоб визначити її вид. Але схожі істоти спіймали трохи вище, на глибині 8022 метрів у Японському жолобі. Це були риби-равлики, Pseudoliparis belyaevi, які встановили рекорд найглибоководнішої риби, що коли-небудь була спіймана.

Як зазначає видання, ці риби справді вражаючі. На даний момент відомо близько 300 видів риб-равликів, більшість з яких є мілководними істотами, що живуть у гирлах річок.

Але деякі з риб-равликів пристосувалися до життя в холодних водах Арктики та Антарктики, а також за умов тиску на великій глибині. На глибині вісім кілометрів вони витримують понад 80 мегапаскалів, що у 800 разів перевищує тиск на поверхні океану. Вижити в таких умовах рибам допомагають їхні драглисті тіла.

Ще однією перевагою риб-равликів є відсутність плавального міхура, наповненого газом органу, який є у більшості риб. Підходить для глибоководного проживання також і їхня модель харчування – вони всмоктують воду та поглинають дрібних ракоподібних.