UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вченим вдалося створити синтетичні ембріони людини зі стовбурових клітин

Прорив порушує серйозні етичні та юридичні питання.

Вчені з Кембриджського університету та Каліфорнійського інституту технологій змогли виростити синтетичні ембріони зі стовбурових клітин людини. За словами дослідників, ці ембріони можуть надати найважливіші дані про вплив генетичних порушень та біологічних причин первинного невиношування вагітності, повідомляє The Guardian.

Водночас створення таких ембріонів порушує важливі етичні та юридичні питання, оскільки вирощені в лабораторії об'єкти не підпадають під дію законодавства більшості країн.

Читайте також: З заморожених у 1992 році ембріонів народилися двійнята

В отриманих структур немає серця або зачатків мозку, але вони містять клітини, які зазвичай формують плаценту, жовтковий мішок та сам ембріон.

«Ми можемо створювати моделі, подібні до людських ембріонів, шляхом перепрограмування [ембріональних стовбурових] клітин», — заявила одна з авторів дослідження Магдалена Зерницька-Гетц з Кембриджського університету та Каліфорнійського технологічного інституту.

Варто зазначити, що найближчим часом синтетичні ембріони не будуть використовуватись у клінічній практиці та імплантуватись жінкам. Невідомо також, чи зможуть вони продовжувати дозрівати після ранніх стадій розвитку.

Мета створення синтетичних ембріонів полягала у створенні структур, які допоможуть вченим вивчати розвиток людських ембріонів на ранніх стадіях.

Минулого року вчені з Інституту Вайцмана в Ізраїлі першими у світі змогли створити «синтетичні ембріони» мишей. При цьому дослідникам не знадобилися сперма, яйцеклітини та процес запліднення.