Створені лабораторні сітківки повністю готові до трансплантації і можуть допомогти в боротьбі з різними очними захворюваннями, такими як пігментний ретиніт і дегенерація жовтої плями.
«Нам майже вдалося створити комплексну структуру, що складається з багатьох типів клітин. Зараз мільйони людей по всьому світу страждають на різні очні захворювання, пов'язані з проблемами у сітківці», - говорить Ханс Кайрстід, один з керівників дослідження.
Кайрстід зазначив, що у 2010 році його група досить точно змогла освоїти процес диференціації стовбурових клітин, коли з однорідних майстер-клітин виходять різні функціональні клітини, які працюють як частини різних органів. У минулому році тут же були створені штучні нервові клітини, які допомогли боротися з ушкодженнями спинного мозку.
Зараз отримані знання про процес диференціації дослідники використовували, щоб створити з єдиної маси майстер-клітин закінчений орган - сітківку. Щоб відтворити найперші стадії розвитку сітківки дослідники застосували різні мікроскопічні градієнти, які підштовхнули стовбурові клітини до початку диференціації за заданим сценарієм.
«Головною проблемою тут був інженирінг, коли нам було необхідно примусити клітини ділитися за потрібним сценарієм. Створення комплексного органу - це абсолютно нове поле діяльності для стовбурових клітин», - говорить Кайрстід.
За матеріалами Сybersecurity