Вчені з Австрії та Швейцарії спростували усталену думку про те, що спілкування в інтернеті відрізняється від спілкування у реальному житті. Зокрема, вони встановили, що переважна частина користувачів Мережі дотримується правил пристойності. Стаття вчених з'явилася у журналі Scientific Reports.
У рамках дослідження учені аналізували спілкування користувачів у мережах IRC (nternet Relay Chat) - однієї з найстаріших систем (для переважно групового спілкування) у реальному часі. Дослідники протягом 42 днів відстежували повідомлення у 20 каналах. Тематика спілкування була найрізноманітніша - музика, спорт, бізнес, політика тощо.
Усього вчені проаналізували 2,5 мільйона повідомлень за різними тематиками від більш ніж 20 тисяч користувачів. Вченим вдалося виявити, що багато закономірностей, відомих для інших типів спілкування, працюють і в разі IRC. Зокрема, наприклад, під час розмови час між послідовними повідомленнями конкретного користувача поводить себе як обрізана експонента з показником 1,53.
Окрім того, вчені встановили, що незважаючи на майже поголовну анонімність спілкування в каналах IRC, значна частина користувачів дотримується правил пристойності. Так, близько 85 відсотків усіх повідомлень мала нейтральне або позитивне емоційне забарвлення. При цьому групи, в яких спілкування протікало у подібному ключі, зберігали позитивний або нейтральний настрій протягом багатьох тижнів. !zn
Читайте також:
Відвідувати інтернет-магазини і релігійні сайти набагато небезпечніші, ніж порносайти
Через дії правоохоронців українські сайти можуть піти в офшори
Інтернет в Україні - все ще привілей освічених людей з високими доходами
Засновник Google Сергій Брін вважає Facebook і Apple небезпечними для відкритого інтернету