Вчені опублікували ще одне дослідження, в якому намагаються спростувати теорію про уповільнення темпів глобального потепління останні 15 років. Висновки дослідників опубліковані в журналі Science Advances, повідомляє ВВС.
Автори наукової праці наполягають, що останні два десятиліття адепти згаданої теорії в ході досліджень недооцінювали роль темпів зміни середньої температури води у світовому океані.
На думку дослідників, перевірка даних показує, що пауза у глобальному потеплінні, яка була помічена іншими вченими в 1984-2014 роках, зникає.
Варто відзначити, що це вже не перша спроба дослідників спростувати уповільнення темпів глобального потепління. Найвідомішою стала доповідь американського Національного управління океанічних і атмосферних явищ (NOAA), опублікована у минулому році. У тій доповіді основний акцент теж був зроблений на недооцінці темпів зміни температури води у світовому океані. Ці темпи, на думку вчених, були занижені в два рази.
Причиною цього NOAA називало похибку, яка з'явилася при вимірах температури з дослідних суден. Якщо ж вивчити дані з дослідних буїв, ситуація різко змінюється. В результаті вчені прийшли до висновку, що з урахуванням оновлених даних говорити про зниження темпів глобального потепління на початку XX століття не варто, оскільки насправді вони майже не відрізняються від ситуації 1950-1999 року.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.