UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зняли на відео рідкісного прозорого глибоководного восьминога

Восьминіг живе на глибині близько 1000 метрів.

Морські біологи за допомогою глибоководного робота SuBastian змогли зняти на відео рідкісного «скляного» восьминога. Як повідомляє Science alert, істоту вдалося «зловити» на відстані 5100 кілометрів від узбережжя Австралії.

Як і інші «скляні» істоти, цей восьминіг майже повністю прозорий. Непрозорими здаються тільки очі, зоровий нерв і травний тракт. Під час експедиції вченим вдалося побачити двох прозорих восьминогів, що є неймовірним успіхом. До цього цих істот вивчали виключно за останками, знайденими в шлунках інших мешканців океану.

«Скляні» восьминоги були відкриті тільки в 1918 році. Про них мало що відомо, крім того, що вони живуть в тропічних і субтропічних регіонах в «сутінковій зоні» (200-1000 метрів від поверхні) або «опівнічній зоні» (1000-3000 метрів). Циліндрична форма очей восьминогів, ймовірно, з'явилася в ході еволюції і є частиною маскування тварини.

Під час експедиції вчені також виявили кілька видів морських тварин на дев'яти раніше недосліджених морських горах. Команда також завершила картування морського дна у високій роздільній здатності на площі понад 30 тисяч квадратних метрів.

За час експедиції робот SuBastian зробив 21 занурення, провівши на понад 182 годин на морському дні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені відкрили найбільшу акулу, що світиться

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалкі органи мертвих медуз. За свідченням учених, перед тим, як медузи були розірвані на шматки і проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.