UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в ДНК жителів Африки сліди невідомого виду гомінідів

ДНК жителів Західної Африки до 19% складається з генів, отриманих від невідомих давніх гомінід.

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, заявили про те, що геном представників західноафриканських народів йоруба і менде від 2 до 19% складається з ДНК невідомого виду вимерлих гомінід. Отримали вони ці гени близько 24 тисяч років тому – тоді, коли на континент почали повертатися європейці, які принесли з собою ДНК неандертальців, повідомляє Naked science.

За словами вчених, на існування в Африці невідомої таємничої групи гомінідів вказують і археологічні знахідки. У деяких останків, вік яких оцінюється в 16 тисяч років, спостерігаються дуже примітивні риси, вже нехарактерні для людей пізньої кам'яної доби. Разом з тим, підтверджених останків нової групи гомінідів поки не знайдено.

Вчені розглянули і кількість мутацій, що накопичилися в генах, які африканці отримали від вимерлих гомінід. Виходячи з цього, вони уклали, що первісний їх поділ з прямими предками людини відбувся близько мільйона років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.