UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в Антарктиді "мега-колонію" пінгвінів

Колонія налічує 1,5 мільйона особин.

Американські біологи виявили в Антарктиді "мега-колонію" пінгвінів Аделі, яка налічує 1,5 мільйона особин, повідомляє N+1.

Пінгвіни Аделі живуть в Антарктиді і є одним з найпоширеніших видів пінгвінів. Ці птахи утворюють колонії на узбережжях континенту і на прилеглих островах. З жовтня по лютий вони виводять пташенят - самка зазвичай відкладає два яйця в гніздо з каменів, а потім пінгвіни по черзі їх висиджують протягом 32-34 днів. Поки один з батьків залишається в гнізді (в середньому, близько 12 днів), інший відправляється на полювання за дрібними рачками і кальмарами.

Як вважали дослідники, пінгвіни Аделі зникли з островів архіпелагу Денджер, який знаходиться на краю Антарктичного півострова. Але у 2008-2009 роках екіпаж судна, що проходило повз архіпелаг, помітив кілька колоній птахів. Дослідники проаналізували супутникові знімки островів і оцінили чисельність колонії пінгвінів Аделі приблизно в 400 тисяч особин.

У 2015 році група біологів під керівництвом Хізер Лінч вивчила чисельність пінгвінів з землі (вони рахували гнізда птахів "вручну" і аналізували їхню кількість на панорамних знімках) і за допомогою фотозйомки з безпілотників. Також дослідники проаналізували супутникові знімки цього району і більш ранні фотографії з повітря. У результаті автори статті нарахували 751,5 тисячі гнізд. З урахуванням того, що в кожному з них знаходиться як мінімум пара птахів, вчені оцінили чисельність колонії в 1,5 мільйона особин.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.