Німецькі та італійські вчені заявили про те, що їм вдалося знайти спосіб вивчити те, що відбувається всередині чорної діри і зрозуміти, як влаштована її внутрішня структура. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Physical Review Letters.
Чорні діри мають настільки сильну гравітаційну силу, що її не можна подолати, не перевищивши швидкість світла. Ніякі об'єкти не можуть вирватися з горизонту подій чорної діри – межі впливу чорної діри. Тепер же вчені заявили про те, що зможуть прорахувати мікростани, які виникають біля горизонту подій, використовуючи дві неортодоксальні теорії, що описують поведінку матерії на квантовому рівні – теорію груп полів (GFT) і петльову квантову гравітацію (LQG).
За твердженням вчених, ці дві теорії допомогли їм прорахувати, як поводить себе чорна діра з точки зору термодинаміки. Крім того, вчені змогли отримати ті ж формули, які були описані Стівеном Хокінгом кілька десятків років тому при описі співвідношення ентропії, яка породжується чорною дірою, з площею поверхні її горизонту подій.
На думку дослідників, матерія всередині чорної діри буде вести себе як особлива квантова рідина, поведінку якої можна прорахувати, знаючи властивості однієї з квантових частинок, з яких вона складена. Вчені стверджують, що подібний зв'язок між площею горизонту подій чорної діри і ентропією є серйозним аргументом на користь "голографічних" теорій її будови. Ці теорії припускають, що чорні діри, але і Всесвіт представляють собою не тривимірні, а двовимірні структури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили "план втечі" інформації з чорної діри, який би не порушував всіх законів класичної та квантової фізики, і розповіли про те, як подібний експеримент можна було б провести на практиці. Для нього буде потрібний астронавт, який буде знаходитися у "горизонті подій", електрон, який він буде тримати в руках, та інформація про напрямок руху (спін) чорної діри. Вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями володіють частинки світла, породжувані випромінюванням Хокінга, астронавт "відпускає" електрон за горизонт подій.