Вчені з Університетського коледжу Лондона і Імперського коледжу Лондона заявили про те, що куркумін, пігмент, який міститься в куркумі, може бути використаний для виробництва очних крапель для лікування глаукоми на ранніх стадіях, повідомляє MedicalXress. За словами дослідників, подібні краплі здатні запобігти пошкодженню клітин сітківки.
Глаукома – це група захворювань очей, від яких страждають 60 мільйонів осіб по всьому світу. При захворюваннях всередині ока підвищується тиск, що призводить до атрофії зорового нерва, зниження гостроти або втрати зору.
У ході дослідження вчені спробували знайти дієвий метод доставки куркуміну. Дослідники створили наночастинки, які містили в собі пігмент та безпечну для людини речовину-стабілізатор. Це дозволяє використовувати куркумін у складі очних крапель, а не пероральних таблеток, які треба вживати у великій кількості через погану розчинності пігменту і які здатні викликати шлунково-кишкове отруєння.
У результаті виявилося, що подібний метод доставки куркуміну в 400 тисяч разів більш ефективний, ніж пероральний, а сам пігмент локалізується в очних тканинах, а не розноситься з кровотоком по всьому тілу. У щурів, які страждають від глаукоми, застосування крапель протягом трьох тижнів викликало зниження швидкості дегенерації сітківки. Крім того, вчені не відзначили ніяких небажаних побічних ефектів.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.