UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли спосіб допомогти паралізованим людям ходити

Вчені створили штучний зв'язок мозку з локальним центром. І допоміг їм в цьому комп'ютерний інтерфейс

При травмі спинного мозку невральні шляхи, що йдуть від головного мозку до центру в спинному мозку, страждають і не можуть нормально працювати. Якщо ланцюжки нейронів знаходяться нижче або вище місця ураження, то вони зберігають більшість своїх функцій. А ось відновити роботу всієї системи здатні штучні перемички.

Японські вчені під керівництвом Сюсаку Сасади і Юкіо Нісімури змогли створити штучий зв'язок мозку з локальним центром. І допоміг їм в цьому комп'ютерний інтерфейс. Фахівці простимулювали центр в спинному мозку, використовуючи м'язову активність, контрольовану силою волі. Це дозволило контролювати пересування ніг при ходьбі.

Невральні мережі у спинному мозку створюють ритмічні рухи (ходьба, плавання), навіть якщо вони ізольовані від головного мозку. Головний мозок контролює центр спинного мозку, командуючи починати дію, зупинятися і змінювати швидкість ходи. Як правило, порушення даного зв'язку призводить до проблем з ходінням. А вчені пропонують компенсувати втрачені нейронні шляху комп'ютером, звертаючись до м'язової активності в руках, бо вона безпосередньо пов'язана з активністю в ногах.

У рамках проведеного експерименту, добровольців просили розслабити ноги і дозволити контролювати їх через комп'ютерний інтерфейс, який, у свою чергу, контролював м'язи рук. Таким чином, людину примушували ходити, і добровольці могли силою волі контролювати свої кроки. Без комп'ютера і закодованої команди система не працювала. !zn