Вчені зі Школи медицини Маунт-Сінай та IBM змогли пояснити те, яким чином ракові клітини з однаковим геномом вдається по-різному реагувати на лікування. Як повідомляє MedicalXpress, на думку дослідників, причиною розвитку стійкості до ліків є більша кількість мітохондрій.
Відзначається, що рак стає причиною кожної шостої смерті в світі. Незважаючи на те, що вчені постійно вдосконалюють методи лікування захворювання, вони не можуть пояснити те, чому злоякісні пухлини по-різному реагують на лікування. У більшості випадків ракові клітини зі схожим геномом не реагують на лікування схожим чином.
Вчені піддали клітинні культури різним концентраціям препаратів, що ініціюють апоптоз - програмовану клітинну смерть. Відомо, що мітохондрії можуть грати роль каталізатора цього процесу, оскільки вони виробляють значну кількість активних форм кисню, що ушкоджують білки, ліпіди і ДНК. Деякі протиракові з'єднання також ініціюють апоптоз.
Після обробки такими препаратами, в живих залишилися клітини, які містили більшу кількість мітохондрій. На думку дослідників, це свідчить про те, що клітини з меншою кількістю мітохондрій будуть більш схильні до лікування.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.