Вчені вперше описали новий вид рептилій, які мешкали на Землі близько 200 мільйонів років тому. Новий вид назвали Gunakadeit joseeae, його останки були знайдені на півдні Аляски, повідомляє Newsweek.
Вперше останки рептилій були знайдені в 2011 році. Новий вид належить до групи рептилій, яка називається талаттозаври. Вони населяли прибережні території в низьких широтах Землі в тріасовий період (251-199 мільйонів років тому).
Раніше вченим не вдавалося знайти добре збережених останків цих рептилій, які допомогли б простежити їхню еволюцію. Тепер же вчені заявили про те, що їм вдалося знайти найбільш повний скелет талаттозавра в Північній Америці. Він допоможе пролити нове світло на їхню будову.
"Талаттозаври були серед перших груп наземних рептилій, які повернулися до життя в океані. Вони процвітали протягом десятків мільйонів років. Але їхны останки відносно рідкісні. Тому ця нова знахідка допоможе нам заповнити важливе упущення в історії їхньої еволюції і подальшого вимирання", - заявив автор нового дослідження Ніл Келлі.
Вчені вважають, що Gunakadeit joseeae був примітивним видом талаттозаврів, який проіснував до кінця тріасового періоду, коли вся група вимерла. Однією з особливостей, яка допомогла вченим зрозуміти, що перед ними новий вид, була його загострена морда. Ймовірно, це стало відповіддю на мілководне середовище проживання рептилій. Разом з тим, ймовірно, що ця ж риса стала однією з причин вимирання тварин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.