Вчені виявили у популяції диких собак, яка мешкає на острові Галвестон, що відноситься до Техасу, ДНК рудих вовків, які протягом 40 років вважалися вимерлими. Як повідомляє Science Alert, на думку дослідників, дикі собаки містять "примарні" гени зниклої популяції.
Руді вовки були поширені на південно-сході США, але в ХХ столітті були знищені через руйнування середовища проживання і програми з боротьби з хижаками. У 1973 році тварини були віднесені до видів, які знаходяться під загрозою зникнення, але всі спроби зберегти популяцію не увінчалися успіхом.
Останнім часом в Техасі ходили чутки про те, що в деяких районах були помічені руді вовки. Разом з тим, цей вид дуже схожий на менш великих койотів, тому можливо, що за вовків приймали саме цих тварин. Відзначається також, що дані койоти і руді вовки досить схожі генетично, так що їхнє схрещування, хоча і рідко, але відбувалося.
Тепер же дослідники проаналізували ДНК померлої особини з популяції собак на острові Галвестон і порівняли її із зразками койотів, сірих вовків і рудих вовків з програми з розведення у неволі. Виявилося, що у диких собак більше схожого саме з рудими вовками. Більше того, вони зберегли ген, який був загублений останніми.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.