UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли біля вулкану в Африці древні сліди людей

Люди пройшли по місцевості, коли вулканічний попіл був ще вологим.

Вчені виявили в Танзанії понад 400 скам'янілих людських слідів, які являють собою найбільшу колекцію відбитків ніг людей, коли-небудь знайдену в Африці. Сліди були знайдені в затверділому вулканічному осаді, повідомляє "Популярная механика".

Вченим не вдалося встановити чіткі часові рамки для відбитків, ймовірно, що стародавні люди пройшли цією місцевістю приблизно 19100-5760 тисяч років тому. Тонкий шар породи, який перекриває слід, звужує тимчасові рамки до 12000-10000 років тому.

Сліди збереглися до наших днів, оскільки люди пройшли вулканічним попелом, коли він був ще вологим. Після того, як осад затвердів, земля покрилася іншими відкладеннями.

Аналізуючи розмір відбитків ніг, відстань між кроками і орієнтацію кожного відбитку, дослідники змогли розрізнити сліди окремих людей. Більш того, ці вимірювання дозволили визначити швидкість ходьби, відносний розмір тіла і навіть стать. У результаті вчені розділили сліди на два різних епізоди.

Під час першого з них по місцевості пройшли 17 осіб: 14 дорослих жінок, два чоловіки і юнак. Група рухалася разом звичайним кроком, прямуючи на південний захід. На думку вчених, жінки могли збирати їжу, а чоловіки – їх охороняти.

Інший епізод включав в себе шість різних шляхів, швидше за все це було кілька груп людей. Сліди були більш різноманітні з точки зору швидкості, оскільки деякі люди йшли, а деякі - бігли.

Поруч з людьми було знайдено також сліди тварин, схожих на корів. Разом з тим, вчені не змогли встановити ніякого зв'язку між ними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Рада призначила Тарана міністром оборони

Раніше вчені з Тель-Авівського університету та Управління стародавностей Ізраїлю виявили прихований геометричний малюнок в плані спорудження храмового комплексу Гебеклі-Тепе ("Пузатий Пагорб") в Туреччині, який був побудований за шість тисяч років до Стоунхенджа. За словами дослідників, його творці задумували комплекс як єдиний архітектурний проєкт.