UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в найспекотнішій пустелі на Землі новий вид ракоподібних

Новий вид був знайдений в невеликому сезонному озері в південній частині пустелі.

Вчені з Німеччини та Ірану виявили в пустелі Деште-Лут, яка вважається найспекотнішим місцем на Землі, новий вид прісноводних ракоподібних. Як повідомляє «Популярная механика», дослідники зробили відкриття під час експедиції, метою якої було вивчення екології пустелі.

Деште-Лут - пустеля в Ірані. Її площу можна порівняти з площею Швейцарії, а температура тут може сягати 80,3 градусів Цельсія. У невеликому сезонному озері на півдні пустелі дослідники знайшли ракоподібних. Їхнє вивчення показало, що вони відносяться до нового виду, який назвали Phallocryptus Fahimii.

«Під час експедиції таке незвичайне місце завжди привертає більше уваги, особливо якщо справа стосується води. Відкриття ракоподібних в цьому спекотному і сухому середовищі було справді сенсаційним», - заявив один з авторів дослідження Хоссейн Раджаї.

«Ці ракоподібні здатні десятиліттями виживати в висохлих відкладеннях і вилупляться у вологий сезон. Вони чудово пристосовані до життя в умовах пустель. Їхня здатність виживати навіть в пустелі Деште-Лут підкреслює їхню стійкість», - відзначають вчені.

За словами дослідників, кількість опадів в пустелі не перевищує 30 міліметрів на рік, що тільки підкреслює здатність ракоподібних виживати в суворих умовах пустель.

Майже позбавлена рослинності пустеля Деште-Лут все ж здатна живити життя, проте вона не має постійних водних біотопів. Дощі в цій місцевості рідко можуть заповнити непостійні водойми. Оскільки водне життя в Деште-Лут залишається дуже обмеженим, знахідка вчених стає особливо цінною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені розповіли про часті міграції мастодонтів

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.