UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в океані гігантську тварину з щупальцями

Ймовірно, це найдовша тварина на Землі.

Підводний апарат, який занурювався біля берегів Західної Австралії, натрапив на гігантську сифонфору, довжина якої становить 45 метрів. Вона розташовувалась у воді у вигляді довгої спіралі, тягнучи за собою свої «щупальця», повідомляє The Guardian.

У 2020 році на глибині 600 метрів вчені помітили довгу желеподібну істоту, що нагадувала гігантську спіраль. За словами Неріди Вілсон з Музею Західної Австралії, істота нагадувала гігантську мотузку на горизонті.

Це виявилася глибоководна сифонфора, яка, ймовірно, належала до нового виду. Його віднесли до роду Apolemia, представники якого зазвичай виглядають як гігантські пір'яні боа.

Читайте також: Вчені розповіли про першу тварину, у якої з'явився скелет

Сифонфори набувають форми спіралі для годування. Численні жалячі щупальця створюють у воді «стіну смерті», підстерігаючи невелику здобич, у тому числі, ракоподібних і риб. Виявити істоту вдалося випадково.

Метою дослідження було вивчення життя на морському дні, але вчені випадково натрапили на желеподібну істоту, коли їхній апарат вже повертався назад на корабель. Екрани на дослідницькому судні «Фалькор» транслювали зображення з апарату, коли у полі зору вчених з'явилася величезна спіраль.

Часу на вивчення істоти було небагато, оскільки занурення апарату вже йшло не за графіком, тому оператор, який керував ним, мав лише кілька хвилин на спостереження за сифонфорою.

«Ми обійшли навколо, зняли кілька кадрів та взяли невеликий зразок тканини. Тоді нам просто потрібно було продовжити наш шлях», - заявила Вілсон.

Сифонфори виглядають як медузи і відносяться до тієї групи істот, але відрізняються будовою. Швидше, вони схожі на тисячі медуз, які злиплися разом. Але це все ж таки єдиний організм.

Замість того, щоб рости традиційнішим способом у тіло з органами, що виконують різні функції, сифонофори складаються з окремих частин, званих зооїдами. Одні зооїди відповідають за харчування, інші за розмноження, треті переміщують і спрямовують тварину по воді.

Вчені провели розрахунки з огляду на траєкторію руху апарату. Вони вважають, що виявлена сифонфора може бути найбільшим зразком з усіх, які наразі зустрічалися. Її довжина складає 45 метрів. Вона може виявитися і найдовшою твариною з усіх, що зустрічалися на Землі.

Водночас, вчені продовжують працювати з фотографіями, щоб визначити точні розміри сифонфори.

Раніше вчені проаналізували скам'янілості, які були знайдені в Китаї, і змогли виявити, яка тварина першою отримала скелет. Скам'янілі останки належали виду Gangtoucunia aspera, який жив на Землі близько 514 мільйонів років тому.