UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в Німеччині поховання кельтського періоду з прикрасами з золота та бурштину

Поховальна камера відноситься до 600 року нашої ери.

Німецькі археологи, які проводять розкопки стародавнього кельтського міста, виявили похоронну камеру, яка датується 600 роком нашої ери. Могила була розграбована, але в ній збереглися прикраси з золота і бурштину. Вони вказали, що поховання належало жінці з високого стану, повідомляє N+1.

У Баден-Вюртемберзі на березі Дунаю розташовувалося стародавнє укріплене городище Хойнебург - один з найважливіших ранніх кельтських центрів, розташованих в Центральній Європі в VII-V століттях до нашої ери. На піку розвитку городище населяли до 17 тисяч осіб. Знахідки свідчать про торговельні контакти місцевих жителів з іншими народами і культурами.

У ході нового дослідження вчені розкопали кельтський курган. У ньому виявили поховальну камеру розмірами три на п'ять метрів. Разом з тим, багато предметів всередині кургану постраждали від змін клімату, тому вчені були змушені перевезти знахідку в контейнері і вивчати вже в лабораторії.

За словами дослідників, поховання належало людині високого соціального статусу. На це вказують дорогі прикраси, знайдені тут. Так, вчені виявили бурштинову фібулу, 15 золотих намистин, які, ймовірно, спочатку були єдиною прикрасою, схожою на кольє. Знайдені також були бронзові вироби, які, ймовірно, були частиною чотириколісного воза. Вчені виявили і залишки кераміки та скелет свині, які вказують на напої та їжу, які супроводжували померлого після смерті.

Підлога поховальної камери була вистелена з дубових дощок. Археологи не змогли виявити велику кількість золотих прикрас і вважають, що могилу розграбували через кілька років або десятиліть після поховання. Залишилися лише дрібні предмети, залишені спішно працювали грабіжниками. Вчені вважають, що поховання належало жінці, що жила близько 600 року до нашої ери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: На Донеччині археологи знайшли два поховання зрубної культури

Раніше вченим вперше за 60 років вдалося виявити в печерах Мертвого моря зразок Кумранських рукописів. Крім того, дослідники виявили мумію дитини і кошик, вік яких становить кілька тисяч років.