UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в Іспанії останки нового виду гігантських довгошиїх динозаврів

Динозавр мешкав на Землі близько 122 мільйонів років тому.

Вчені виявили в Іспанії останки нового виду титанозаврів, який назвали Garumbatitan morellensis. Як повідомляє Live Science, незвичайна форма кісток нового виду може пролити світло на еволюцію цієї групи зауроподів.

Дослідникам вдалося виявити останки щонайменше трьох особин. Зокрема, було знайдено хребці, довгі кістки ніг та два майже повні набори кісток стопи, що є надзвичайно рідкісною знахідкою для зауроподів. Скам'янілості відносяться до раннього крейдяного періоду (від 145 до 66 мільйонів років тому).

Читайте також: Смертельна битва: вчені знайшли скам'янілість ссавця, який вчепився в динозавра

Ґрунтуючись на наявних кістках, дослідники не можуть точно сказати, наскільки великим міг бути G. morellensis. Разом з тим, одна з особин виділялася своїми особливо великими розмірами. Ширина його хребців була понад метр, а довжина стегнової кістки могла досягати двох метрів.

Судячи з розміру цих кісток, G. morellensis, ймовірно, був, принаймні, середнього розміру для титанозаврів. Часто такі динозаври могли зростати до розмірів майданчика для баскетболу.

Найбільшими відомими титанозаврами та динозаврами загалом є Argentinosaurus huinculensis та Patagotitan mayorum. Вчені не зійшлися на думці про те, який вид був найважчим, але обидва, ймовірно, важили не менше 70 тонн. Але в 2021 році дослідники виявили в Аргентині останки нового безіменного виду титанозавра, який потенційно міг бути більшим, ніж A. huinculensis і P. mayorum.

Разом з тим, хоч титанозаври були найважчими зауроподами, вони не були найдовшими. Це звання, ймовірно, належать неназованому виду на прізвисько «суперзавр», довжина якого сягала 39 метрів.

Раніше вчені виявили у Південній Африці останки риби з гігантськими іклами. Вона жила на Землі приблизно 360 мільйонів років тому і, ймовірно, могла полювати на предків людини.