Команда вчених описала новий вид стародавнього представника лепідозаврів, які є предками сучасних рептилій, повідомляє Naked Science.
Всі ящірки та змії включаючи ендеміка з Нової Зеландії туатару, складають групу лепідозаврів - найбільшу групу наземних хребетних, що налічує близько 11 000 видів на планеті.
Вона містить два сучасних ряди плазунів: лускаті (ящірки та змії) і клювоголові (гаттерія або утатара).
Рання стадія еволюції лепідозаврів була близько 260-150 мільйонів років тому, і представлена дуже фрагментованими скам'янілостями.
Це означає, що ці останки не дають достатню кількість інформації для того, щоб вчені змогли розібратися в їхній еволюції.
У новому дослідженні група вчених описує новий вид, який являє собою найбільш примітивного представника лепідозаврів, Taytalura alcoberi, виявленого в пізнотріасових відкладеннях в Аргентині.
Ця знахідка є першою добре збереженою скам'янілістю ранніх лепідозаврів.
Завдяки доброму стану останків, вчені змогли проаналізувати еволюцію древніх рептилій і зробити висновки про місце їх проживання.
Вчені провели комп'ютерну томографію скам'янілості, і прийшли до висновку, що тайталура - найпримітивніший представник роду, від якого в підсумку походять всі ящірки та змії.
За черепом тайталури дослідники дізналися, що перші лепідозаври були більше схожі на туатар, ніж на лускатих. Крім цього, у знайденого зразка виявився унікальний зубний ряд. Він сильно відрізняється від зубів будь-якої живої чи вимерлої групи лепідозаврів.
Taytalura alcoberi представляє примітивного предка сучасних рептилій, але найстаріша скам'янілість справжньою ящірки датується 11 мільйонами років тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що поліцейські конфіскували у контрабандистів рідкісну скам'янілість птерозавра. Це один з найбільш повних кістяків птерозавра з коли-небудь знайдених.