UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли пандуси в давньогрецькому святилищі

Певно, кілька інших храмів також були побудовані з урахуванням доступу людей з обмеженими можливостями.

Вчені з Кембриджського університету заявили про те, що архітектурні форми у давньогрецьких храмах, які раніше вважалися жертовними вівтарями, насправді є пандусами. За їхніми словами, це означає, що архітектори Стародавньої Греції дбали про людей з обмеженими можливостями, повідомляє «Популярная механика».

Найбільш яскравим прикладом пристосованої для інвалідів будівлі, є святилище Асклепія в Епідаврі — це стародавнє місто, яке зараз знаходиться в районі Пелопоннесу. Воно було комплексом будівель, серед яких храми, присвячені богам-цілителів. Реконструкція комплексу, яка почалася в 370 році до нашої ери, розширила територію, а також дозволила створити умови для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, на дев'яти спорудах були встановлені 11 пандусів.

В меншому святилище в Коринті, також на Пелопоннесі, велика увага приділялася під'їзним пандусам, які відрізнялися «прекрасною кам'яною кладкою».

«Це найбільш раннє свідчення того, що стародавні суспільства не тільки були здатні приділяти активну і свідому увагу потребам інвалідів, але і витрачали значні ресурси і працю, щоб зробити певні простори більш доступними для широкого спектру різних людей», — заявив доктор Снід, автор дослідження.

Вчені відзначають, що інвалідність була поширена в Стародавній Греції. Так, до 60% людей, останки яких були знайдені на цвинтарі класичного періоду (V—IV ст. до нашої ери) в Амфіполі, страждали остеопорозом. Більш того, Гефест, один з олімпійських богів, кульгав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Археологи датували найдавніше поселення в Північній Америці

Раніше вчені з Борнмутського університету заявили про те, що гіксоси, які захопили владу в Давньому Єгипті в XVIII-XVI століттях до нашої ери, могли бути не агресорами з Малої Азії, а мігрантами, яким вдалося скинути владу фараонів. На це вказав аналіз скелетів, який провели дослідники.