UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли острів, який міг бути лепрозорієм 200 років тому

На острові знайшли череп із характерними для прокази змінами.

Вчені з Університету Каліфорнії у США виявили на безлюдному острові в Карибському морі людський череп. Він відрізнявся скелетними змінами, характерними для прокази, але це захворювання було рідкістю для регіону, повідомляє Phys.org.

Дослідники провели радіовуглецеве датування черепа. За їхніми словами, людина, чий череп було знайдено, жила наприкінці XVIII – на початку XIX століття.

Череп було знайдено на острові Птіт-Мюсік. Згідно з історичними записами, острів міг бути лепрозорієм на початку 1800 років. Людей, хворих на проказу, ізолювали тут для того, щоб уникнути ризику поширення захворювання.

Читайте також: Археологи знайшли в Ізраїлі перстень, призначений для порятунку від похмілля

«Існує ряд доволі відомих випадків, коли дрібні острови в Карибському басейні або Тихому океані використовувалися для ізоляції людей з проказою, наприклад, Молокаї на Гаваях», - заявив провідний автор дослідження Скотт Фітцпатрік.

Незважаючи на те, що є письмові згадки про проказу в Карибському басейні, починаючи з XVII століття, вони неповні. Виявлення останків людини, яка була носієм захворювання, може допомогти простежити за поширенням прокази.

Хвороба викликає сильне спотворення рук, ніг та обличчя, і ці зміни поширюються на кістки. Дослідники визначили, що людина, останки якої знайшли на острові, хворіла на проказу, на підставі деформацій носа і верхньої щелепи.

Вчені відзначають, що хвороба проявляється при тривалому контакті з хворим. Але той факт, що проказа спотворює обличчя та руки, ймовірно, вплинув на те, що хворих почали ізолювати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи знайшли у Британії пляшку, яку використали для захисту від відьом. За словами експертів, такі «пляшки відьом» використовували ті, хто вірив, що на них наклали прокляття.