UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли нові подібності у поведінці людей та приматів

Мавпи люблять крутитися до запаморочення.

Вчені проаналізували відео з людиноподібними мавпами та виявили, що ті люблять крутитися навколо себе, щоб викликати запаморочення. На думку дослідників, така поведінка може бути використана для виявлення причин, через які люди прагнуть до станів, що змінюють свідомість, повідомляє Gizmodo.

Сотні відео показують мавп, які крутяться, чіпляючись за мотузку. І в деяких випадках вони робили це виключно для того, щоб викликати запаморочення.

Читайте також: Вчені навчилися діагностувати тривожність по аналізу крові

"Обертання змінює стан нашої свідомості, воно порушує реакцію і координацію нашого тіла і розуму, через що ми відчуваємо себе хворими, відчуваємо запаморочення і навіть може супроводжуватися піднятим настроєм, як у випадку з дітьми, що катаються на каруселі", - заявив Адріано Ламеріа, психолог з Уорікського університету та співавтор статті

Вчені вирішили провести дослідження після появи вірусного відео, на якому горила з зоопарку Далласа Зола крутиться в басейні.

Дослідники вивчили 40 відеороликів, які містили кадри з обертанням мотузки, загалом 709 обертів. Крутилися горили, шимпанзе, орангутанги та бонобо. Середня сесія обертання становила 5,4 обороти, а середня швидкість обертання становила 1,43 обертів на секунду. Найдовша сесія тривала 28 обертів, а найшвидший одиночний спин був 5 обертів на секунду.

Вчені дійшли висновку, що мавпи обертаються досить швидко, щоб викликати стан, який у людей називається «кайфом».

«Предки людини, незалежно від того, чи мали вони доступ до психотропних препаратів, могли мати здатність самостійно викликати змінені стани пропріоцепції та усвідомлення шляхом обертання», — написала команда.

Раніше вчені з'ясували, що риби можуть впізнавати себе на фото. Це може бути ознакою наявності у них самосвідомості.