UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли неточності в основній моделі появи Місяця

Дно глибоких кратерів супутника Землі оголює породи з підвищеним вмістом важких металів.

Вчені, які працюють із зондом NASA LRO, вивчили склад пилу на дні місячних кратерів, і виявили, що в ньому міститься набагато більша кількість оксидів металів, ніж у верхніх шарах Землі. На думку дослідників, їхнє відкриття вказує на неточності в існуючих гіпотезах походження Місяця, повідомляє Naked science.

Згідно до найбільш авторитетної на сьогоднішній день моделі походження Місяця, він сформувався після зіткнення Землі з гіпотетичною Тейєю. Удар підняв в повітря величезні маси матеріалу з кори і верхньої мантії, частина з яких опинилася на орбіті і сформувала супутник нашої планети.

Тепер же вчені помітили, що вміст оксидів металів, в основному заліза і титану, в кратерах Місяця набагато вищий, ніж у верхніх шарах Землі. Більш того, чим більше і глибше кратер, то більша присутність металів. Це може вказувати на те, що на глибині заліза стає ще більше.

У результаті в цілому різниця між земною літосферою і верхньою мантією і Місяцем може бути значно більш помітною, ніж вважалося досі. Це і змушує задуматися над тим, звідки супутник міг отримати додаткові кількості заліза. Можливо, зіткнення, що його створилл, було значно катастрофічнішим, ніж вважалося, і руйнування досягли внутрішніх, більш багатих на залізо надр планети.

Можливо також, що зіткнення сталося, коли Земля ще недостатньо охолола і верхні розплавлені шари містили більше металів. Крім того, не варто забувати і про альтернативні моделі походження Місяця. Наприклад, з «бублика», на який перетворило Землю зіткнення з Тейєю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи відкрили унікальну молоду зоряну систему

Раніше міжнародна група астрономів запропонувала пояснення того, чому Місяць відрізняється дивною асиметричністю. На їхню думку, вся справа в радіоактивних породах, які поширені на супутнику Землі нерівномірно.