UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли недалеко від Землі потенційно населену планету

Вона обертається довкола зірки на відстані 100 світлових років від нашої системи.

Вчені NASA виявили ще одну потенційно населену землеподібну планету, яка обертається навколо зірки, розташованої за 100 світлових років від Сонця. Планета одержала позначення TOI 700 e. На думку вчених, це кам'янисте небесне тіло, що на 5% менше, ніж Земля, повідомляє CNN.

Це четверта екзопланета, яка обертається навколо холодного червоного карлика TOI 700. Усі планети знайшли за допомогою телескопа TESS.

Читайте також: Астрономи виявили дві потенційно населені планети на «задньому дворі» Сонячної системи

У цю систему входить планета TOI 700 d, яка була відкрита у 2020 році, яка, як вважається, також нагадує Землю. Обидві планети знаходяться в зоні населеності зірки, тобто вони можуть підтримувати воду в рідкому вигляді. А це може означати, що на них може існувати життя.

«Це одна з небагатьох відомих систем з кількома невеликими планетами, що знаходяться в зоні населеності. Це робить систему TOI 700 цікавою для подальших досліджень. Планета e приблизно на 10% менша від планети d, тому система також показує, як додаткові спостереження TESS допомагають нам знаходити все менші та менші світи», - заявила провідний автор дослідження Емілі Гілберт.

Найближче до зірки знаходиться планета TOI 700 b, її розміри становлять 90% розміру Землі, вона здійснює один швидкий оберт навколо зірки кожні 10 земних днів. Відомо також про планету TOI 700 c, вона в 2,5 рази більша за Землю і здійснює один оберт навколо зірки кожні 16 днів. Обидві ці планети, мабуть, припливно пов'язані з зіркою, а це означає, що вони завжди звернені до неї однією і тією ж стороною — так само, як і той самий бік Місяця завжди звернена до Землі.

Дві екзопланети, які перебувають у зоні населеності зірки, d і e, мають довші орбіти — 37 днів і 28 днів відповідно. Тобто вони знаходяться набагато далі від світила. Нещодавно відкрита екзопланета e розташована між планетами c та d.

Червоні карлики, на зразок TOI 700, досить поширені у Всесвіті. В останні роки було виявлено, що довкола них часто обертаються планетні системи. Прикладом є система TRAPPIST-1 та її сім екзопланет, за якими спостерігатиме телескоп "Джеймс Вебб".

Раніше група астрономів під керівництвом Ольги Захожай з Головної астрономічної обсерваторії НАН України виявила гігантську екзопланету, яка обертається навколо сонцеподібної зірки HD 114082. Вік планети оцінюється в 15 мільйонів років, що робить цей супер-юпітер наймолодшою екзопланетою подібного виду, для яких вдалося виміряти радіус та масу.