UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли найдавнішу одомашнену собаку Середземномор'я

За словами дослідників, розділення вовків і собак почалося 20-30 тисяч років тому.

Вчені з Сієнського університету виявили в Італії останки собаки, які можуть належати найдавнішій одомашненій особині. За словами дослідників, вік знахідки складає 14-20 тисяч років, вони сподіваються, що вона зможе пролити світло на те, як собаки перетворилися з диких тварин на компаньйонів, повідомляє «Популярная механика».

За однією з теорій, вовки стали падальниками через нестачу їжі, що змусило їх жити близько до людей. Ймовірно, таким чином люди і тварини змогли розвинути симбіотичні відносини. За іншою версією, люди і вовки полювали разом, що і призвело до розвитку «дружби».

У новому дослідженні вчені описують останки тварини, знайдені в двох палеолітичних печерах на півдні Італії, в печері Пагліччі і печері Романеллі. За словами дослідників, знахідці не менше 14 тисяч років. «Це свідчить про один з найбільш ранніх випадків появи домашніх тварин у верхньому палеоліті Європи і Середземномор'я», - коментують автори роботи. Вчені відзначають, що аналізи останків тривають, і зараз є підстави вважати, що знайденим стародавнім собакам може бути і 20 тисяч років.

Незважаючи на те, що точний вік останків все ще стоїть визначити, вчені впевнені, що їм вдалося знайти найстаріші зразки собак в Середземномор'ї.

У печерах також були виявлені останки вовків. Вони були більшими за собак і мали виразні корінні зуби, призначені для того, щоб рвати м'ясо на частини. Молекулярний аналіз показав, що генетичне розділення вовків і собак почалося десь між 20 і 30 тисячами років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені підтвердили здатність собак орієнтуватися по магнітному полю Землі

Раніше міжнародна група вчених змогла довести, що тварини дійсно можуть передбачати землетруси. Дослідники з'ясували, що поведінка тварин змінювалося за 20 або менше годин до землетрусу.