Вчені з Сієнського університету виявили в Італії останки собаки, які можуть належати найдавнішій одомашненій особині. За словами дослідників, вік знахідки складає 14-20 тисяч років, вони сподіваються, що вона зможе пролити світло на те, як собаки перетворилися з диких тварин на компаньйонів, повідомляє «Популярная механика».
За однією з теорій, вовки стали падальниками через нестачу їжі, що змусило їх жити близько до людей. Ймовірно, таким чином люди і тварини змогли розвинути симбіотичні відносини. За іншою версією, люди і вовки полювали разом, що і призвело до розвитку «дружби».
У новому дослідженні вчені описують останки тварини, знайдені в двох палеолітичних печерах на півдні Італії, в печері Пагліччі і печері Романеллі. За словами дослідників, знахідці не менше 14 тисяч років. «Це свідчить про один з найбільш ранніх випадків появи домашніх тварин у верхньому палеоліті Європи і Середземномор'я», - коментують автори роботи. Вчені відзначають, що аналізи останків тривають, і зараз є підстави вважати, що знайденим стародавнім собакам може бути і 20 тисяч років.
Незважаючи на те, що точний вік останків все ще стоїть визначити, вчені впевнені, що їм вдалося знайти найстаріші зразки собак в Середземномор'ї.
У печерах також були виявлені останки вовків. Вони були більшими за собак і мали виразні корінні зуби, призначені для того, щоб рвати м'ясо на частини. Молекулярний аналіз показав, що генетичне розділення вовків і собак почалося десь між 20 і 30 тисячами років тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група вчених змогла довести, що тварини дійсно можуть передбачати землетруси. Дослідники з'ясували, що поведінка тварин змінювалося за 20 або менше годин до землетрусу.