UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли мікропластик у печері, закритій для людей протягом 30 років

І це тривожні новини.

У печері, яка була закрита від людей протягом 30 років, було виявлено високі концентрації мікропластику. І це новини, які мають викликати стурбованість, повідомляє Futurism.

Про виявлення пластику повідомляється у двох дослідженнях вчених, які нещодавно були опубліковані. Групи дослідників використовували герметичні умови печери для того, щоб визначити, наскільки глибоко пластик проник у довкілля, а точніше – систему підземних вод.

Читайте також: До дня довкілля в ООН стурбувалися забрудненням планети пластиком

Вчені продовжують знаходити нові місця, в які проник мікропластик - частинки діаметром п'ять міліметрів або менше. І відкриття дедалі більше лякають, оскільки його вже виявили практично скрізь: від хмар до людських сердець.

У ході нового дослідження вчені вивчали печеру Кліфф у штаті Міссурі. Вона була закрита для відвідувань з 1993 року, але знаходиться недалеко від житлового району. Тобто вона не повністю ізольована від цивілізації і може стати гарним прикладом того, як людські поселення впливають на суміжні екосистеми.

Вчені з'ясували, що найвищі концентрації мікропластику спостерігаються біля входу в печеру, після чого він розноситься водою, яка проникає до неї. Разом з тим, концентрація мікропластику в осадових породах печери була у 100 разів вищою, ніж у воді.

«99% мікропластикового сміття, яке ми знайшли у печері, зберігалося у покладах; лише дуже невелика частина пластику була у воді», — заявила Елізабет Хазенмюллер, асоційований директор Інституту води в Університеті Сент-Луїса.

Вона також додала, що ці частинки пластику можуть просочуватися у ґрунтові води, які люди використовують для пиття. Крім того, вони можуть порушити умови існування кажанів та амфібій, які мешкають тут.

Раніше дослідження американської організації 5 Gyres Institute показало, що кількість пластику, що потрапляє до Світового океану, зросла до «безпрецедентного» рівня з 2005 року і може майже потроїтися до 2040 року, якщо не буде вжито подальших заходів.