Вчені заявили, що їм вдалося знайти ще одну причину, з якої важливо охороняти мангрові дерева. За їхніми словами, мангрові ліси Мексики «мовчазно» утримували парникові гази протягом 5000 років, повідомляє Phys.org.
Мангри живуть в умовах, які не може витримати більшість дерев: солоні мілководдя прибережних районів. У деяких видів є вертикальне коріння, яке звисає з повітря та діє як «трубки» під час високих припливів. Через це дерева виглядають так, начебто пересуваються на ходулях.
Вчені з Університету Каліфорнії в Ріверсайді та Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вирішили перевірити, як мангрові ліси, що ростуть у Мексиці, поглинають та виділяють азот та вуглець. Оскільки ці процеси значною мірою керують мікробами, вчені прагнули дізнатися, які бактерії там процвітають.
Дослідники зізнаються, що очікували виявити вуглець у шарі торфу під лісом, але не очікували, що цьому торфу буде п'ять тисяч років. За словами вчених, ці мангрові дерева відрізняються тим, що утримують вуглець такий тривалий час.
"Це на кілька порядків більше запасів вуглецю, ніж у більшості інших екосистем регіону", - заявила провідний автор дослідження Емма Аронсон.
Торф під мангровими деревами являє собою комбінацію затоплених відкладень і органічної речовини, що частково розклалася. У деяких районах, які вчені вивчали в ході дослідження, шар торфу сягав приблизно на три метри нижче лінії прибережної води.
У найглибший шар відкладень проникає мало кисню, мабуть, у ньому було знайдено великої кількості грибів, які зазвичай зустрічаються у всіх середовищах Землі. Але кисень необхідний більшості грибів, що спеціалізуються на розщепленні сполук вуглецю.
Під мангровими чагарниками живе понад 1100 видів бактерій, які споживають та виділяють різні хімічні елементи. Багато хто з них функціонує в екстремальних умовах з низьким вмістом кисню або без нього. Однак ці бактерії неефективні у розщепленні вуглецю.
Варто зазначити, що на Землі існують й інші екосистеми, які містять вуглець такого віку або навіть старші. Наприклад, арктична та антарктична вічна мерзлота. Можливо й інші мангрові ліси.