Вчені з Ракового центру Абрамсона Університету Пенсільванії заявили про те, що їм вдалося змусити імунні клітини макрофаги атакувати і "пожирати" ракові клітини. Для цього дослідники наситили макрофаги енергією, збільшивши тим самим ефективність їхньої боротьби з патогенними тканинами, повідомляє MedicalXpress.
Наголошується, що макрофаги можуть як пригнічувати ріст ракових пухлин, так і сприяти утворенню метастазів. Більшість пухлин виробляють молекули CD47, які можуть занурити макрофаги в сон і перешкоджати їхній боротьбі з раковими клітинами.
Дослідники з'ясували, що просто блокувати CD47 не завжди достатньо для того, щоб змусить макрофаги атакувати рак. Необхідні два сигнали: один з них повинен активувати макрофаги, а другий – придушити CD47.
"Виявилося, що макрофаги потрібно "включити" перед тим, як вони почнуть працювати. Це пояснює те, чому деякі пухлини можуть протистояти лікуванню, в якому задіяні тільки інгібітори CD47", - заявив один з авторів дослідження Грегорі Бітті.
У ході дослідження вчені активували макрофаги за допомогою CpG - агоніста толл-подібних рецепторів. Виявилося, що з'єднання викликає скорочення пухлин і продовжує життя хворих на рак мишей навіть у відсутності активних Т-лімфоцитів, що забезпечують розпізнавання і знищення чужорідних і дефектних клітин.
Крім того, виявилося, що активовані макрофаги активно придушували пухлини навіть у присутності великої кількості CD47. Цей феномен пояснюється тим, що активовані макрофаги споживають глюкозу та глутамін, отримуючи енергію, необхідну для поглинання ракових клітин.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.