UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені змогли відновити функції пошкодженого нерва

Група вчених створила каркас для нерва за допомогою 3D-принтера.

Група американських вчених з п'яти університетів з допомогою 3D-принтера створила каркас, який дозволяє відновити сенсорні і моторні функції нерва після травми.

Для проведення експерименту вчені на 3D-принтері створили модель сідничного нерва щура. На підставі моделі фахівці спроектували трубчастий каркас, який повторював форму нерва. Після цього каркас у формі букви Y роздрукували з силікону, при цьому спеціальна конструкція принтера в процесі друку дозволила імплантувати всередину каркаса біохімічні маркери, що сприяють регенерації нерва.

Читайте також: Вчені створили "плащ-невидимку" для видимого світла

Каркас вживили щуру, якому попередньо перерізали нерв. За словами вчених, на сканування і друк каркаса йде кілька годин і потім потрібно кілька тижнів для успішної регенерації нерва. У піддослідного щура на повне відновлення пішло 10-12 тижнів.

На думку вчених, незабаром подібну методику можна буде використовувати для регенерації нервів людини. Дослідники пропонують створити базу тривимірних каркасів для різних нервів, що допоможе у разі, коли сканування неможливо провести у зв'язку з сильним пошкодженням нерва.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з Великобританії попросили дозволу на модифікування генів ембріона людини. Дослідники мають намір використовувати ембріони людини виключно для наукових досліджень, і зобов'язуються знищувати їх після досягнення ними двотижневого віку і не використовувати для штучного запліднення.