Тіло людини досить «винахідливе», коли йдеться про відновлення після травм та нападів. Вчені досить давно вивчають те, як серце може відновитися після інфаркту міокарда. У новому дослідженні вони з'ясували, що важливу роль у відновленні серця після ушкодження відіграє реакція імунної та лімфатичної системи, повідомляє Science Alert.
Ключем до висновків, зроблених під час дослідження, було відкриття ролі макрофагів, спеціалізованих клітин, які можуть знищувати бактерії чи ініціювати корисні запальні реакції. За словами вчених, ці клітини першими реагують на серцевий напад і виробляють особливий тип білка, який називають VEGFC.
«Ми виявили, що макрофаги або імунні клітини, які спрямовуються до серця після серцевого нападу, щоб «з'їсти» пошкоджені або мертві тканини, також індукують фактор зростання ендотелію судин С (VEGFС), який запускає утворення нових лімфатичних судин та сприяє загоєнню», - заявив патологоанатом Едвард Торп з Північно-Західного університету в Іллінойсі.
Вчені описують це як сценарій "Містера Джекіла і доктора Хайда": існують "хороші" макрофаги, які продукують VEGFC, і "погані", що VEGFC не продукують, але викликають прозапальну реакцію, яка може заподіяти додаткової шкоди серцю і оточуючим тканинам.
Щоб серце відновилося, клітини, що відмерли, повинні бути очищені. Цей процес відомий як ефероцитоз, і макрофаги грають у ньому важливу роль. Вчені поспостерігали цей процес у лабораторних мишей і в клітинних культурах і з'ясували, як «хороші» макрофаги виконують відновлення.
Надалі вчені хочуть зосередити зусилля на пошуку шляху, який допоможе збільшити кількість «хороших» та зменшити кількість «поганих» макрофагів. Подібні дослідження також можуть пролити більше світла на біологічні процеси, що відбуваються в організмі у відповідь на серцевий напад, зокрема те, як процес ефероцитозу використовується для запуску білка VEGFC, необхідного для відновлення серцевого м'яза.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!