Міжнародна група вчених зробила рентгенівські знімки грудної клітки мурах і вивчила їхні м'язи і внутрішній скелет. У результаті дослідникам вдалося з'ясувати, чому ці комахи такі сильні. Виявилося, що сила мурах пов'язана з втратою здатності літати, повідомляє Naked science.
Мурахи вважаються одними з найуспішніших живих істот, вони поширені у всіх кліматичних зонах. Зазвичай вчені вивчають соціальність мурах - їхню здатність працювати в команді, яка є одним з основних факторів успіху цих комах. Дослідники також вивчали зовнішню будову мурах, але не приділяли уваги внутрішній будові їхнього організму.
У ході ж нового дослідження вчені зосередили свою увагу на тому, як будова м'язів грудної клітки мурах впливає на їхню здатність перетягувати тяжкості. Відомо, що робочі мурахи походять від літаючих комах. А також те, що здатність до польоту накладає певні обмеження на організм. Так, у літаючих комах м'язи крил займають досить велику частину грудної клітки - в деяких випадках більше половини її площі. Тому іншим м'язам відводиться менше місця.
Якщо виключити здатність до польоту, звільниться потенціал для інших м'язів. Тому вчені вважають, що робочі мурахи розвинули свою силу «в обмін» на здатність до польоту. Щоб знайти підтвердження цьому, дослідники вивчили подробиці будови грудної клітки безкрилих робочих особин і королев двох видів мурах.
Комах піддали комп'ютерній томографії з дуже високою роздільною здатністю, на основі якої вчені створили 3D-моделі грудних кліток комах. Висновок підтвердив гіпотезу: мурахи стали сильними через те, що втратили здатність до польоту. Як виявилося, їхні м'язи збільшені в обсязі, змінилася і геометрія м'язів шиї, а також кріплення м'язів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університету Пенсільванії помітили незвичайну особливість індійських стрибаючих мурах. Виявилося, що ці комахи з робочих можуть стати королевами, продовживши тим самим своє життя і змінивши індивідуальність.