UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені заявили про нову небезпеку глобального потепління

Вплив глобального потепління може призвести до зниження концентрації розчиненого кисню в морській воді.

Вчені заявили про те, що глобальне потепління може призвести до різкого падіння рівня розчиненого кисню в морській воді, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені вивчили вміст ізотопів урану у відкладеннях віком близько 100 мільйонів років, які були знайдені на території Англії та Італії. Подібний аналіз дозволив оцінити вміст кисню в океанах, а також причини його виснаження.

У результаті виявилося, що під час океанської аноксичної події, яка сталася 94 мільйони років тому, в океан потрапляла велика кількість сполук вуглецю, що було обумовлено високою концентрацією вуглекислого газу в атмосфері і підвищенням температури. Після того, як температура і концентрація вуглекислого газу знижується, океани поступово відновлюють баланс.

Як підкреслюють дослідники, підвищений вміст СО2 в атмосфері був викликаний масовими виверженнями вулканів. Зниження вмісту розчиненого кисню в морській воді негативно відбилося на морській фауні, хоч і не стало причиною масового вимирання.

За словами вчених, зараз зростання концентрації парникових газів через діяльність людини відбувається набагато швидше і ступінь дезоксигенації, характерна для крейдяного періоду, буде досягнута через сотні тисяч, а не мільйони років. Вже зараз у Світовому океані виникають мертві зони - області, де у воді міститься дуже мало кисню.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень.