Вчені заявили про те, що за останні 50 років зміст молекулярного кисню в Світовому океані знизилося більш ніж на 2%. Свої висновки дослідники опублікували в журналі Nature.
У ході дослідження вчені провели кількісну оцінку динаміки молекулярного кисню, що знаходиться у Світовому океані, за останні п'ятдесят років. За цей період вміст сполуки у воді знизився приблизно на 4,8 петамоля і в даний час складає 222,5 петамоля. Виявилося, що рівень кисню змінювався нерівномірно залежно від товщі води. На думку дослідників, найбільше він знизився в приповерхневій товщі води, причиною чого може бути антропогенний фактор впливу на атмосферу.
Більш того, наявні моделі прогнозують зниження концентрації молекулярного кисню на 1-7% до 2100 року. Такі зміни негативно впливають на екосистеми морів і океанів.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.