UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені заявили про дивну поведінку близької до Сонця зірки

На думку дослідників, сигнал – ознака нового класу зоряного спалаху.

Астрономи зафіксували дивний сигнал від зірки Росс 128, яка розташовується на відстані 11 світлових років від Землі. Цей сигнал йде на більш високих частотах, ніж звичайний радіосигнал від зірки, і розповсюджується за всіма напрямками. Його структура, сталість і нерухомість показують, що він не може походити від навколоземних супутників, повідомляє "Популярна механіка".

Дослідники відзначають, що сигнал від зірки не схожий на жоден спалах, який фіксувався досі, оскільки вся активність зірки йде на більш низьких висотах. На даний момент вчені припускають, що цей сигнал - ознака нового класу зоряного спалаху.

Разом з тим, існують ще дві гіпотези, обидві з яких передбачають, що сигнал виходить не від Росс 128. За однією з версій, у зоні є ще одне джерело сигналу, наприклад, фонова зірка. За іншою, причина аномалії - це супутник на високій орбіті. Це може пояснити, чому сигнал не рухається (як було б у випадку супутника ближче до Землі), але ось його частоту не прояснює взагалі.

У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки KIC 8462852 два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.