UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зареєстрували рекорд затримки дихання серед тварин

Рекордний нирок дзьоборилів може тривати 3,5 години.

Вчені з Університету Дюка провели спостереження за дзьоборилами, які мешкають на півночі Атлантичного океану, і з'ясували, що ці китоподібні проводять під водою за одне занурення близько години. А рекордний нирок може тривати 3,5 години, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені відзначали глибину і тривалість нирка китоподібних, а також тривалість сеансів відпочинку, які необхідні їм для відновлення сил. Під час полювання дзоборили занурювалися на глибину понад три тисячі метрів, а один з них зміг затримати дихання на три години і 42 хвилини.

«Ці тварини проводять зовсім мало часу нагорі, так що нам працювати можна було лише при спокійному морі та за допомогою досвідчених спостерігачів. Зазвичай вони залишаються на поверхні близько двох хвилин, так що для установки маячка була потрібна віддана команда і дуже маневрене судно», - розповів провідний автор дослідження Нікола Квік.

За час дослідження, яке проводилося в 2014-2018 роках, вчені зареєстрували 3680 пірнання середньою тривалістю 59 хвилин. Найкоротше тривало 33 хвилини, тривалі доходили до двох годин і 13 хвилин.

Вчені помітили також незвичайну поведінку дзьоборилів на поверхні. Незважаючи на тривалий і глибокий нирок, на поверхні вони відпочивали зовсім мало. Одна з тварин, провівши під водою більше двох годин, відпочивала на поверхні 20 хвилин. Інша, провівши під водою менш ніж півтори години, відпочивала потім чотири години.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені пов'язали здатність тварин відчувати магнітне поле з бактеріями

Раніше спеціалісти Національного управління атмосферних і океанографічних досліджень США вперше записали спів японського кита - найрідкіснішого кита в світі. Всього на планеті залишилося 30 особин даного виду, який був практично знищений мисливцями.