UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зареєстрували 17 спалахів на Сонці за два дні

У ніч з 25 на 26 травня очікується помірна магнітна буря.

Вчені за допомогою наземних телескопів зареєстрували 17 спалахів на Сонці за дві доби, що, за деякими оцінками, є найбільшим за останні кілька років сплеском сонячної активності. Три з цих спалахів були класу М - передостаннього по силі, повідомляється на сайті Лабораторії рентгенівської астрономії ФІАН.

За словами дослідників, за попередні 4,5 місяця було зареєстровано 40 спалахів, лише два з яких - класу М. Частина спалахів, що відбулися, супроводжувалася викидами сонячної речовини в напрямку Землі. Такі викиди є основною причиною зміни магнітного поля нашої планети.

Модельні розрахунки показали, що перше зіткнення сонячних мас з Землею відбудеться о 10 вечора 25 травня. Найбільш щільне ядро викиду досягне Землі близько 4 ранку 26 травня. Саме в цей період прогнозуються перші магнітні бурі, які триватимуть від трьох до шести годин. Обурений стан магнітного поля збережеться до кінця 27 травня. Після цього поле повинно стабілізуватися.

Вчені відзначають, що амплітуда магнітних бур буде незначною і не перевищить двох балів за п'ятибальною шкалою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Апарат Solar Orbiter зафіксував потужний корональний викид на Сонці

Вчені з Редінгського університету попередили про наближення періоду екстремальної сонячної погоди. Наступний бурхливий період почнеться в 2025 році.