Вчений Томас Кроутер з Швейцарської вищої технологічної школи Цюріха заявив про те, що висаджування лісових масивів у великих масштабах дозволить не тільки зупинити антропогенне накопичення вуглекислого газу в повітрі, але і знизити його нинішній зміст на третину. Вчений пропонує висадити 1,2 трильйона дерев, повідомляє Naked science.
Вчені оцінили потенційну кількість вуглецю, що здатні зв'язати з повітря дерева. "Зараз це 400 гігатонн у трьох трильйонах дерев, і якщо ви збільшите їх кількість ще на трильйон, то отримаєте ще близько сотні гігатонн, виведених з атмосфери, тобто практично стільки, скільки людство викидає за десятиліття", - розповів Кроутер.
Дослідник підкреслює, що досі можливості лісів недооцінювалися навіть фахівцями. Разом з тим, нові спостереження на Землі і з орбіти показали, що існуючі території зможуть вмістити 1,2 трильйона дерев. За словами Кроутера, освоєння занедбаних і деградованих територій дозволить одночасно вирішити проблеми змін клімату та вимирання живих організмів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.