UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені запропонували нову теорію формування астероїда Оумуамуа

Астероїд порівняли з кулькою пилу, яку можна знайти в будинку.

Астрономи з Норвегії та Франції припустили, що міжзоряний астероїд Оумуамуа, який пролетів через Сонячну систему, може бути «пиловим кроликом». Так в деяких країнах називають скупчення пилу і дрібного сміття, які утримуються разом статичною електрикою, повідомляє «Популярная механика».

Астероїд привернув увагу астрономів в першу чергу завдяки своїй незвичайній формі - він нагадує сигару. Деякі вчені припускають, що об'єкт може складатися з твердого водню, який під дією зірки перетворюється в газ і штовхає астероїд вперед. Є теорія, яка передбачає, що це - вітрило, що зламалося і обросло пилом, яке пересувається на неймовірній швидкості 92 тисячі кілометрів на годину.

Тепер же дослідники припустили, що він може бути «пиловим кроликом». Від «домашнього» пилового кролика космічний відрізняється розмірами. За їхніми словами, шматок породи міг відколотися від ядра комети і обрости частинками пилу і газу, формуючи астероїд Оумуамуа. У міру того, як фрагмент ставав більшим, газ батьківської комети виштовхнув цей згусток пилу в космос.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астероїд розміром з машину пролетів рекордно близько до Землі

 

Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.