UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені запропонували нову методику пошуку позаземних цивілізацій

Можливо, околиці галактик не найвдаліше місце для зародження розумного життя.

Учені Айєн Моррісон з австралійського університету Нового Південного Уельсу і Майкл Гоуэнлок з американського MIT вважають, що пошук розумного життя у космосі здійснювався по невірному алгоритмом, за яким найбільші шанси на формування позаземних цивілізацій мають околиці галактик.

Слід зазначити, що наша Сонячна система знаходиться на околиці Чумацького Шляху. Раніше вважалося, що для зародження життя дане розташування є позитивним фактором: на околицях менше зірок і планет менше шансів постраждати від вибуху наднової. Тобто позаземна цивілізація, так і взагалі все життя на планеті в цьому випадку має більше шансів вижити.

Однак нова комп'ютерна модель, яка імітує зародження і розвиток життя в галактиці, спростувала вищевказане твердження. Згідно з отриманими висновками, центр галактик виявився більш придатним для виникнення позаземних цивілізацій.

В цьому випадку вибухи наднових будуть відбуватися приблизно кожні 1,5-2 млрд років. Однак життя на поверхні планет в центрах галактик цілком може з'явитися і розвинутися в проміжках між катаклізмами. А високорозвинена цивілізація, як вважають вчені, зможе захистити себе від руйнівних наслідків.

Читайте також: Вчені виявили дві надмасивні чорні діри в центрі найближчого до Землі квазара

Раніше вчені припустили наявність величезних живих організмів на супутнику Сатурна.